Na cestách s karavanom - Grécko

Autor: Daniel Schikor | 6.8.2014 o 19:11 | Karma článku: 8,95 | Prečítané:  2669x

Po viacerých rokoch strávených s karavanom v Taliansku sme sa tohto roku rozhodli pre Grécko. Na prvý krát sme zvolili sever tejto zaujímavej krajiny, poloostrov Sithonia. Je to ten stredný z troch prstov Chalkidík. Musím povedať, že voľba to bola dobrá, hlavne čo sa týka prostredia a kempingu. Čakali nás tu nádherné pláže s ešte krajším morom. Nie nadarmo sa Chalkidikám hovorí grécky karibik.

Pre vyhľadanie kempu som ako po iné roky použil stránku camping.info, ktorá má dobrú databázu kempingov po celej Európe aj s ich hodnotením a množstvom komentárov od návštevníkov. Voľba padla na kemping Thalatta v dedinke Kalamitsi. Ako som neskôr zistil patrí medzi najlepšie vybavené v okolí. Súčasťou kempingu je  aj pláž, takže do mora je to len pár metrov. Priamo z pláže je pekný výhľad na 2.033 metrov vysokú Svätú horu na vedľajšom poloostrove Athos.

More ako som už spomínal na začiatku patrí k jedným z najkrajších v stredozemí. Voda je úplne priehľadná a sýto modrá. Pláž je tvorená jemným štrkom  a po troch metroch ste v takej hlbokej vode, že môžete plávať.

Okolie kempingu tvoria kopce porastené kríkmi a posiate množstvom "salašov" s kozami. Pokiaľ sa vyšplháte na niektorý z okolitých kopcov, tak sa vám naskytnú nádherné výhľady. Hlavne smerom na more.

Blízke aj vzdialenejšie okolie poskytuje množstvo pamiatok, či už z dôb starého Grécka, alebo z ranného či neskorého kresťanstva. Môžete navštíviť polostrov Athos (možné to je samozrejme len z lode), alebo Thessaloniki (po slovensky Solún), mesto známe každému Slovákovi. Ale o tom v ďalších blogoch.

Jediná nepríjemnosť, ktorá nás postihla bola náhla prietrž mračien. Dve hodiny vylievalo nebo na kemp hektolitre vody a ten bol úplne zaplavený. My s karavanmi sme to zvládli ako tak bez ujmy. Ale tí čo mali stany boli na tom podstatne horšie a pár dni sušili veci. Ale aj o tom je kempovanie.

Našťastie to bolo len raz a ostatné dni priniesli viac slnka ako oblakov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?