Na cestách s karavanom - Grécko

Autor: Daniel Schikor | 6.8.2014 o 19:11 | Karma článku: 9,17 | Prečítané:  1378x

Po viacerých rokoch strávených s karavanom v Taliansku sme sa tohto roku rozhodli pre Grécko. Na prvý krát sme zvolili sever tejto zaujímavej krajiny, poloostrov Sithonia. Je to ten stredný z troch prstov Chalkidík. Musím povedať, že voľba to bola dobrá, hlavne čo sa týka prostredia a kempingu. Čakali nás tu nádherné pláže s ešte krajším morom. Nie nadarmo sa Chalkidikám hovorí grécky karibik.

Pre vyhľadanie kempu som ako po iné roky použil stránku camping.info, ktorá má dobrú databázu kempingov po celej Európe aj s ich hodnotením a množstvom komentárov od návštevníkov. Voľba padla na kemping Thalatta v dedinke Kalamitsi. Ako som neskôr zistil patrí medzi najlepšie vybavené v okolí. Súčasťou kempingu je  aj pláž, takže do mora je to len pár metrov. Priamo z pláže je pekný výhľad na 2.033 metrov vysokú Svätú horu na vedľajšom poloostrove Athos.

More ako som už spomínal na začiatku patrí k jedným z najkrajších v stredozemí. Voda je úplne priehľadná a sýto modrá. Pláž je tvorená jemným štrkom  a po troch metroch ste v takej hlbokej vode, že môžete plávať.

Okolie kempingu tvoria kopce porastené kríkmi a posiate množstvom "salašov" s kozami. Pokiaľ sa vyšplháte na niektorý z okolitých kopcov, tak sa vám naskytnú nádherné výhľady. Hlavne smerom na more.

Blízke aj vzdialenejšie okolie poskytuje množstvo pamiatok, či už z dôb starého Grécka, alebo z ranného či neskorého kresťanstva. Môžete navštíviť polostrov Athos (možné to je samozrejme len z lode), alebo Thessaloniki (po slovensky Solún), mesto známe každému Slovákovi. Ale o tom v ďalších blogoch.

Jediná nepríjemnosť, ktorá nás postihla bola náhla prietrž mračien. Dve hodiny vylievalo nebo na kemp hektolitre vody a ten bol úplne zaplavený. My s karavanmi sme to zvládli ako tak bez ujmy. Ale tí čo mali stany boli na tom podstatne horšie a pár dni sušili veci. Ale aj o tom je kempovanie.

Našťastie to bolo len raz a ostatné dni priniesli viac slnka ako oblakov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?